14.08.22                                                                  
Vores billeder Klubmesterskab Chr. Mil CPH half                                                          
Tidsskema   BMW Strandparkløb Cph. Marathon Newline Skovmaraton m.fl.                                                          
    BMW Havneløb Friløbet   Løb hos Jens                                                        
    Gjensidige (tidl. BT) Halvmaraton Eremitageløb Etape København                                                          
    Royal Run Marathon mv i udlandet   Alt for Damerne                                                          
    København 5x5 Kastelløbet   Arkitekturløbet                                                          
                                                                 
                                                                   
LØBSOVERSIGT 2022                                                      
DATO TID  Deltagere/Resultater KM Pris ARRANGØR/
Hjemmeside
Tilm Startsted Kontakt                                                    
8/1, 15/1 ,22/1      Betales af TSI-Løbeskat                                                            
29/1 og 5/2-22 København 5x5 5 150 Sportstiming   Virtuelt Annette                                                    
    OBS ! Ingen tidtagning                                                              
18.02 18.30 Arkitekturløbet 7,5 løb eller gå 215 Arkitekturløbet 11.02 Blox  Annette                                                    
      7,5 350     Christmas Møllers                                                      
04.04 18.30 Chr. mil 70 Amager AC   Plads Annette                                                    
  11.30         Max 3000 delt                                                      
24.04 11.00 Gjensidige (tidl. BT) Halvmaraton 10 21,1 200-375 Den Grønne Halvmaraton 24.02 Lyngby centrum Annette                                                    
    OBS ! Ingen tidtagning                                                              
08.05 9.00 Arkitekturløbet 5 10 og 5 gang 245 Arkitekturløbet 22.04 Blox  Annette                                                    
      7,5 350     Christmas Møllers                                                      
16.05 18.30 Chr. mil 70 Amager AC v/start Plads Annette                                                    
                                                                     
15.05 9.30 Cph. Marathon 42,2 725 Copenhagenmarathon 22.04 Islands Brygge Annette                                                    
            Byparken                                                      
? 10.00 Ørestad Bjergløb 5 12 225 Ørestad Bjergløb   Ørestad City Annette                                                    
      7,5       Christmas Møllers                                                      
13.06 18.30 Chr. mil 70 Amager AC v/start Plads Annette                                                    
            Hurtigst                                                         
06.06   Royal Run 5 10 170-330 Royal Run muligt   Annette                                                    
12/6, 13/6 11.00                                                                  
14/6 18.00 Alt for Damerne   5 10 og 5 gang 219-299 Alt for damernes Kvindeløb 31.03 Amager Strand Annette                                                    
20.06 -       200 virtuelt    Hurtigst                                                         
24.06 18.30 Etape København   175-745 fysisk Etape København muligt København Annette                                                    
                                                                     
?   BMW Strandparkløb 5 10 150 Sparta 25.06 Amager Strand Annette                                                    
      7,5       Christmas Møllers                                                      
04.07 18.30 Chr. mil 70 Amager AC v/start Plads Annette                                                    
              Helsingør                                                      
?   Wienerbrødsløbet 5, 10,21 trail 100-350 Wienerbrødsløbet   Højstrup Station Annette                                                    
      7,5       Christmas Møllers                                                      
08.08 18.30 Chr. mil 70 Amager AC v/start Plads Annette                                                    
                                                                     
11.08 18.30 BMW Havneløb 5 10 170 Sparta 08.08 Gefionsspringv. Annette                                                    
                                                                     
?   Kastelløbet 5 10 150 Kastellobet   Kastellet Annette                                                    
                                                                 
? 10.45 PFA Harbour Run 5 10 og 5 gang 150  PFA Harbour Run   Göteborg Plads Annette                                                    
      7,5       Christmas Møllers                                                      
05.09 18.30 Chr. mil 70 Amager AC v/start Plads Annette                                                    
              Plænen foran                                                      
06.09 17.40 Smuk kvindeløb Roskilde 5 10 190 Smuk kvindeløb Roskilde   Vikingeskibsmuseet Annette                                                    
      21,1 10 5                                                              
11.09 10.00 Løb hos Jens Walk 10 5 80-200 Gendarmløbet Broager   Nordborg Annette 42,2                                                  
      10                                                              
11.09 9.30 Friløbet 10 199 Friløbet 10.08 Østerbro Stadion Annette                                                    
            snarest og senest                                                        
18.09 11.15 CPH half marathon 21,1 525-575 Sparta 11.08 Østre Alle Annette 0                                                  
                                                                     
21.09 15.30 Klubmesterskab           Annette                                                    
                                                                     
24.09 14.00 Mandehørm 8,5 395 Xtreme Mandehørm snarest Hillerød Stadion Annette                                                    
    10 km løb   OBS ! Ingen tidtagning                                                          
25.09 18.30 Arkitekturløbet 5 km løb eller gå 245 Arkitekturløbet Snarest Refshaleøen Annette                                                    
      7,5       Christmas Møllers                                                      
03.10 17.30 Chr. mil 70 Amager AC v/start Plads Annette                                                    
                                                                     
09.10 11.00 Eremitageløb 13,3 289-329 Eremitageløb BT Tilmeld selv Fortunporten Annette                                                    
                                                                     
29.10   Landskredsstævne     Landskredsstævne   Fredericia Annette                                                    
        95 165 195      Overdrevsvejen                                                      
06.11 10.00 Newline Skovmaraton m.fl. 10 21 42 125 210 250 Newline Skovmarathon 27.10 Hillerød Annette                                                    
      42,2 stafet 12 9 12 9                                                              
02.10   Marathon mv i udlandet 42,2 21,1 5 ? Skopje Marathon     Annette                                                    
nov-mar                                                                    
2022-2023 10.00 Frost Cup 5 10 140 Frost Cup      Annette                                                    
                                                                     
                                                                     
                                                                     
 
anita%20small