Retur til Løbsoversigt                  
bike and run stafet København 2019                  
Løbere/cyklister Holdnavn Tid Placering Kategori Placering i alt        
? TSI København 1.57.36 3/9 Herre 3/40          
?                    
?                    
?                    
?                    
                     
bike and run stafet København 2017                  
Løbere/cyklister Holdnavn Tid Placering Kategori Placering i alt        
Alicja Winkel Peterson (Q)vinder  2.17.35 1/4 Dame 25/66          
Marie Gradert                    
Kristine Berger Horn                     
Camilla Reseke                     
Karina Fredenslund Høgsberg                  
                     
Grith Maaløe The SKATest team 1.55.15 2/43 Mix 4/66          
Philip Ancher                    
Casper Hunnerup Dahl                    
Simon Weinberger                    
Casper Hunnerup Dahl                    
                     
  De Uvurderlige 3 2.27.16 25/43 Mix 45/66          
  De Uvurderlige 7 2.54.11 42/43 Mix 65/66          
                     
bike and run stafet Roskilde 2017                  
Løbere/cyklister Holdnavn Tid Placering Kategori Placering i alt        
Mona Wistrup Koudal Gamle damer i høj fart 2.23.39 1/1 Dame 12/19          
Maj-Britt Björk                    
Annette Friis Nielsen                    
Mette Juul                    
Annette Friis Nielsen                    
                     
Warny Saurbrey Gummibenene 1.56.32 1/4 Herre 1/19          
Ivan Poulsen                    
Gerth Rasmussen                    
Mathias Holm Sørensen                    
Warny/Gerth                    
                     
bike and run stafet København  juni 2016                  
Løbere/cyklister Holdnavn Tid Placering Kategori Placering i alt        
                     
                     
                     
                     
                     
bike and run stafet København juni 2015                  
Løbere/cyklister Holdnavn Tid Placering Kategori Placering i alt        
Natasja Hemmingsen Gamle damer i høj fart 2.10.50 2/10 Dame 42/132 (bedste SKAT-hold på landsplan)        
Lise Bendixen                    
Susanne Bak                    
Lise Bendixen                    
Anni Lind                    
                     
Poul Buus Lassen Medløberne 2.19.55 45/94 Mix 71/132          
Jakob Nielsen                    
Michael Meyer                    
Ivan Poulsen                    
Flemming Simonsen                    
                     
Dimitra Vasilara Kombierne 2.21.31 49/94 Mix 76/132          
Michael Hartvig                    
Gyda Petersen                    
Warny Saurbrey                    
Henning Stidsen                    
                     
Jens Peter Andersen Fem friske fyre 2.26.19 25/28 Herre 92/132          
Karin Mickiewicz                    
Begitte Gyrsting                    
Knud M. Sørensen                    
Johan Clemmesen                    
                     
bike and run stafet København 16. juni 2014                  
Løbere/cyklister Holdnavn Tid Placering Kategori Placering i alt        
Annette Friis Nielsen Løbeskat - TSI 2.05.39 1/9 Dame 25/128          
Lise Bendixen                    
Susanne Bak                    
Lise Bendixen                    
Anni Lind                    
                     
Poul Buus Lassen Gamle mænd i nye trøjer 2.15.31 25/32 Herre 72/128          
Bent Johnsen                    
Michael M                    
Ivan Poulsen                    
Jakob Nielsen                    
                     
Jens Ole Larsen StS 8 2.33.08 76/87 Mix 112/128          
Niels Engberg                    
Jakob Eriksen                    
Mette Faust Halsted                    
Ulla Strauss                    
                     
Linda Gemmer  Team Bjerg 2.19.56 55/87 Mix 87/128          
Kim Rasmussen                    
Jørgen Bjerg                    
Claus Jensen                    
Dimitra Vasilara                    
                     
Lis Baunstrup Kongkurs 2.37.36 6/9 Dame 118/128          
Eva Hebsgaard                    
Judy Rousing Kraglund                    
Finn Lund Hansen                    
Hanne B Jensen                    
                     
Jan Damgaard Nielsen  Jannies drenge 2.05.49 15/87 Mix 27/128          
Jannie Quistgaard                    
Morten Nielsen                    
Nicolai Carneiro                    
Bo Lyngbye                    
                     
Pia Børglum  MiV 1 2.42.09 84/87 Mix 123/128          
Lone B. Andreassen                    
Helle Daugaard Mogensen                    
Merete Wadt Jurock                    
Torben Petersen                    
                     
Janni Illum Mellemstore virksomheder 19 2.22.53 61/87 Mix 94/128          
Casper Rasmussen                    
Tina Andersson                    
Steen Møller Jørgensen                    
                     
Jens Peter Andersen Sammenholdet 1 2.14.50 42/87 Mix 68/128          
Bo Dalsby                    
Dyre Biering-Sørensen                     
Kirsten Sif Worm Lindemark                    
Vibeke Preisler                    
                     
Karina Johansen Kolbye Sammenholdet 2 2.40.16 7/9 Dame 121/128          
Lone Evans Jens Peter Andersen                  
Gyda Petersen                    
Astrid Boel                    
Britt Nielsen                    
                     
Svend Mandel Koordinatorerne 2.15.07 45/87 Mix 71/128          
Henning Stidsen                    
Snorre Bjørk Torne Lassen                    
Birgitte Sommer                    
Jens Madsen                    
                     
bike and run stafet København 17. juni 2013 Medlemmer af Løbeskat er fremhævet på listen            
Løbere/cyklister   Holdnavn Tid SKAT placering          
Kim Hansen   Løbeskat - TSI 2.16.44 4            
Birgitte Knutson                    
Lisbeth Pedersen                    
Lise Bendixen                    
Annette Friis Nielsen                    
                     
Bo Lyngbye   Jannie's drenge 2.07.50 1            
Jan Damgaard Nielsen                     
Daniell Rosenlund                     
Nicolai Carneiro                    
Jannie Quistgaard                    
                     
Jakob Eriksen   Store Selskaber 8 2.27.55 7            
Jens-Ole Larsen                    
Niels Engberg                    
Jens-Ole Larsen                    
Gitte Nørrevang                    
                     
Svend Mandel   REBUS 2.16.18 3            
Thomas Lynggaard Germann                    
Jens Madsen                    
Max Rask                    
Ronja Torfing                    
                     
Anita Davidsen   De Royale 5 2.07.50 2            
Tica Antonijevic                    
Bjarke Rebsdorf                    
Mette Lorentsen                    
Jannik Dalsted                    
                     
Pia Børglum   Mindre virksomheder 1 2.28.35 8            
Torben Petersen                    
Annette Bang Pedersen                    
Lone Bjerg Andreassen                    
                     
Linda Gemmer   Team Bjerg 2.27.33 6            
Dimitra Vasilara                    
Kim Rasmussen                    
Jørgen Bjerg                    
Claus Jensen                    
                     
Jens Peter Andersen   Toldtretten 2.19.22 5            
Jakob Nielsen                    
Astrid Boel                    
Karin Mickiewicz                    
                     
Preben Nielsen, fotograf                    
                     
Løbere Holdnavn Holdtid Placering              
bike and run stafet København 18. juni 2012                  
Kim Hansen Løbeskat - TSI 02.19.15 40              
Birgitte Knutson                    
Lisbeth Pedersen                    
Lise Bendixen                    
Annette Friis Nielsen                    
                     
Klaus Uhre 20told 02.26.58 50              
Vibeke Esmann                    
Jens Peter Andersen                    
Kim Sejberg                    
Karin Mickiewicz                    
                     
Jens Peter Andersen 20toldenhalv 02.22.49 45              
Anne Winther                    
Begitte Gyrsting                    
Astrid Boel                    
Henrik Thuesen                    
                     
Troels Winther Koncernøkonomi 02.19.18 41              
Svend Mandel                    
Ronja Torfing                    
Ulrik Rohde Sørensen                    
Jens Madsen                    
                     
Dimitra Vasilara Løsgængerne 02.31.08 56              
Mogens Tengstedt                    
Lone Evans                    
Søren Schøler                    
Lone Evans                    
                     
I alt gennemførte 70 hold