Retur til Løbsoversigt Fotos        
               
    Løbsdeltagere - Idrætsdagen 2014 5 km 10 km    
Nr.   Navn Placering Tid   Tjenestested/Fagsøjle/enhed
4567 M Mikael Christensen 1 21,06   Køge  
4570 M Søren Kjær Madsen 2 21,3   Skatteankestyrelsen
4555 M Niels Holger Engberg 3 23   København  
4551 M Peter Vilhelmsen 4 23   København  
4527 M Jan Harry Mangusson 5 23,45   Høje Taastrup
4583 M Morten Nielsen 6 24,22   København  
3516 M Thomas Dinesen 7 24,55   Høje-Taastrup
4576 M Hans Jørgen Buur 8 24,58   Nærum  
4580 M Anton Schlichtkrull 9 25,02   København  
4497 M Kasper Stang 10 25,15   Fredensborg
3518 M Jens Lund Marxen (4591) 11 25,26   Høje-Taastrup
3547 M Ronnie Edvardsen 12 25,36   København  
4498 M Thomas Rolandsen 13 25,57   Fredensborg
4500 M Svend Møller 14 27,07   Fredensborg
4554 M Karsten Juncher 15 27,21   ØBG  
4504 M Henrik Dencker 16 27,26   Fredensborg
4536 M Peter Mejer 17 27,29   Økonomi  
4566 M Peter Hansen 18 27,32   København  
4495 M Henrik Grauer 19 27,38   Fredensborg
4565 M Jan Bavnsfelt 20 28,41   København  
4556 M Peter Møller Jensen 21 28,53   København  
3554 M Allan Hansen 22 29,21   Køge  
4544 M Ulrik Larsen 23 29,22   ØBG, Kundeservice
4517 M Finn Lund Hansen 24 29,46   Høje Taastrup
4581 M Niels Peter Luxhøj 25 29,5   ØBG Kundeservice
4530 M Delin Wei 26 30,13   IT  
4519 M Martin Leth 27 30,23   Høje Taastrup
3535 M Henning Hoffmann 28 30,35   ØBG Kundeservice
4559 M Henrik Fibiger Jensen 29 30,51   København  
4568 M Erland Jensen 30 32,25   Køge  
4525 M Preben Müller 31 32,26   Høje Taastrup
4532 M Niels Kolding Pedersen 32 33,01   IT  
4499 M Torben W Petersen 33 36,07   Fredensborg
4561 M Henrik Jann Bendsen       København  
4569 K Ulla Dyrholm 1 23,1   Skatteankestyrelsen
4518 K Natasja Palm Hemmingsen 2 23,24   Høje Taastrup
4507 K Anni Rohde 3 26,17   Frederikssund
4545 K Birgitte Bundgaard 4 26,53   ØBG, Indsats
4514 K Begitte Skov Gyrsting 5 27,09   HRStab/Jura
4590 K Kate Petersen 6 27,37   Roskilde  
4564 K Camilla G. Hansen 7 28,01   København  
4509 K Anita Hørby 8 28,05   HRStab/Jura
4506 K Mette Sukstorf 9 28,29   Frederikssund
4501 K Rikke Blegebrønd 10 28,31   Fredensborg
4503 K Kristina Kristensen 11 28,33   Fredensborg
4550 K Tina Bjerre Petersen 12 28,59   Korsør  
4534 K Helle B R Kofoed 13 29,07   IT  
4548 K Andriana Stougaard Kostadinov 14 29,24   ØBG, Indsats
4505 K Dorte Buur 15 29,38   Fredensborg
4584 K Marianne Busk Bouraima 16 30,33   ØBG HR  
4546 K Susanne Hjernøe 17 31,28   ØBG, Indsats
4512 K Annette Pedersen 18 31,57   HRStab/Jura
4549 K Lotte Jørgensen 19 32,47   Korsør  
4538 K Torhild Guttulsrud 20 32,55   Økonomi  
4524 K Marianne Fanefjord Juul Bodholdt 21 33,16   Høje Taastrup
4492 K Rikke Martens  22 33,22   DTS  
4493 K Majbritt Jørgensen 23 33,4   DTS  
4535 K Maria Adamopoulos 24 33,42   Økonomi  
4577 K Carina Håkonsen 25 33,48   Roskilde  
4533 K Bettina Bornø 26 35,37   IT  
4526 K Mette Villumsen 27 35,47   Høje Taastrup
4574 K Kirsten Alsbjørn 28 36,09   Nærum  
4513 K Vibeke Raun Bøg 29 36,12   HRStab/Jura
4578 K Bitta Sieljaks 30 37,15   Roskilde  
4521 K Anne Orlander Due 31 37,3   Høje Taastrup
4586 K Tanja Jensen 32 41,4   København  
3534 M Kent D Sørensen 1   35,27 ØBG, Kundeservice
3533 M Simon I Jensen 2   40,48 Økonomi  
3519 M Henning S Stidsen 3   44,55 IT  
3551 M Niels F. T. Pedersen 4   45,04 København  
3556 M Per A Andersen 5   45,08 Roskilde  
3529 M Jakob Nielsen 6   45,13 HRStab/Jura
3524 M Warny Saurbrey 7   45,27 IT  
3558 M Niels Frode-Jensen 8   45,3 Skatteankestyrelsen
3557 M Anders Mortensen 9   45,3 Skatteankestyrelsen
3559 M Michael Malherbe 10   45.30 Skatteankestyrelsen
4588 M Michael Bisgaard 11   47,03 København  
3564 M Morten Lynggaard 12   47,27 ØBG, Indsats
3538 M Finn Whinter 13   48,32 ØBG, Kundeservice
3532 M Simon Weinberger 14   48,58 Økonomi  
3520 M Martin Wood 15   49,27 IT  
3539 M Lasse B Hartmann 16   49,48 ØBG, Kundeservice
3543 M Gert Roos 17   49,52 København  
3546 M Jan Henrik Laursen 18   50,08 København  
3552 M Dennis Bech-Nyling 19   50,35 København  
3522 M Anders Brandborg 20   51,02 IT  
4585 M Erik Lind Petersen 21   51,32 ØBG Analyse
3562 M Christian Johnsen 22   54,17 Næstved  
3540 M Magnus Wager 23   54,47 Korsør  
3569 M Jens Peter Andersen 24   55,1 ØBG, Kundeservice
4582 M Mark Ib Alameddine 25   1,00,20 IT  
4587 M Dennis Enghave 26   1,02,19 København  
3511 K Joanne Madsen 1   47,3 Fredensborg
3568 K Susanne Bak 2   48,13 København  
3563 K Lene Hallgren 3   49,23 Næstved  
3515 K Merete Jakobsen 4   50,02 Høje-Taastrup
3531 K Jane Nielsen 5   50,17 Økonomi  
3565 K Manja Kamlarczyk 6   50,2 ØBG, Indsats
3544 K Marianne Lescher 7   53,42 København  
4589 K Carmen Johansen 8   54,48 IT  
3523 K Anni Lind 9   56,22 IT  
3555 K Christina Harlou  10   58,21 Køge  
3521 K Pernille Larsen 11   59,46 IT  
3514 K Hanne Hansen 12   59,51 Høje-Taastrup
3528 K Gitte Kaae Bjarke 13   1,03,07 HRStab/Jura
3530 K Regitze Brandt udgik     Økonomi  
3541 K Louise Meyer       København  
               
               
    Løbsdeltagere - Idrætsdagen 2011 5 km 10 km    
Nr.   Navn Medarbejdernr Tid   Tjenestested/Fagsøjle/enhed
5168   Jakob Ulrik Wassard Schou w11527 18.51   Selskab og Aktionær
5199   Morten Winther w11534 19.22   Skat København
5312   Henrik Kähler w16567 19.39   Afregning Person
5202   Joachim Jensen w07364 19.51   Vejledning  
5174   Liv Bangsbo Petersen w17830 20.01   Samfundsøkonomisk analyse
5204   Kristian Jensen w16974 20.21   HR - U  
5178   Klaus Østergård Jensen w09575 21.17   Jura og Samfundsøkonomi
5201   Casper Søndergaard w16926 21.36   Vejledning  
5184   Gert Roos w03307 21.45   Skat København
5186   Jane Nielsen w16366 21.50   Koncernfunktioner
5172   Jens-Ole Larsen w11857 22.02   Skat København
5165   Ulf Carlsen w17628 22.03   Landsskatteretten 
5187   Erik Tarp w01308 22.13   Skat København
5181   Frank H Petersen w10180 22.31   Inddrivelse  
5180   Brian Parbst Hansen w12761 22.39   HR Udvikling
5159   Ib Andersen w16107 22.44   SC Erhverv, Moms og LSR-sager
5302   Kenneth Hemmingsen w15418 22.57   Skat København
5193   Karsten Juncher w01386 22.59   Økonomidirektør
5320   Thomas Lynggaard Germann w18000 23.02   Jura og Samfundsøkonomi
5179   Begitte Skov Gyrsting w00993 23.34   Skat København
5167   Michael Lüthje Jensen w18486 23.37   Landsskatteretten 
5198   Jannie Quistgaard w15366 23.57   SC Erhverv, Fonde og Konc ØST
5170   Bo Daugaard w06650 23.59   Intern Revision
5175   Thomas Larsen w17729 24.01   Samfundsøkonomisk analyse
5176   Peter Blaabjerg w18235 24.25   Skat København
5200   Stine Holmstrøm w18057 24.55   Vejledning  
5155   Søren Eikers w17738 24.58   Innovation og Vidensdeling
5196   Jens Bager Christensen w18152 25.02   Spillemyndigheden
5151   Mona Lisa Wistrup Hansen w04927 25.04   St S TP-København.
5158   Per Mejlholm w06920 25.07   SC Erhverv, Moms og LSR-sager
5194   Nanna Vahl       w17952 25.10   Spillemyndigheden
5205   Niels Peter Møller Luxhøj w18051 25.12   Borger og Virksomhed
5203   Karin Lorentzen w06251 25.53   Vejledning  
5161   Poul Buus Lassen w06585 26.22   Skat København
5153   Avesta Hjort w17103 26.29   Skat København
5192   Marianne Busk Bouraima w07702 26.57   Person  
5152   Annette Pedersen w00582 27.30   Miljø og energi
5169   Henriette Glerup w17603 27.39   Landsskatteretten 
5156   Lennart Meyer w00659 28.07   Skat København
5154   Sarine Grønborg w16900 28.48   Kommunikationskontoret
5163   Malene Andersen w18161 28.53   Økonomi og Regnskab
5162   Susanne Hjernøe w00625 28.59   Produktionsstyring
5182   Julie Holtum Qvist w17641 29.09   Landsskatteretten 
5166   Christian Brar w17606 29.43   Landsskatteretten 
5164   Pernille L Andersen w18166 30.07   Udlånt:Landsskatteretten-Sekretariatet
5197   Helene Reece w17187 30.14   Jura og Samfund/ Erhverv og ejd
5189   Tina Randers w 30.23   DTS  
5191   Rikke Martens w 30.25   DTS  
5195   Hanne Refsgaard w00462 30.49   Spillemyndigheden
5160   Signe Mortensen w06252 31.38   Styring og Aftaler
5157   Vibeke Varnes Hoffgaard w03729 32.12   Afregning Erhverv
5171   Steen Højlund Hansen w08054 32.23   Intern Revision
5183   Majbritt Jørgensen  w 32.38   DTS  
5188   Merete Berdiin w 33.59   DTS   
5190   Majbritt K Jørgensen w00899 34.01   Regionssekretariatet
    Agnes Boldsen w17118     HR - U  
    Cathrine Harhoff w18063     Projektledelse
    Charlotte Riis Jensen w17651     Landsskatteretten 
    Dame (navn?) w     Kommunikationskontoret
    Gitte Stjernø w16211     Skat København
    Henrik Lastein w08315     Skat København
    Henrik Schnoor Hansen w08300     Indsats og Analyse
    Inger Hove w06603     Afregning Erhverv
    Jeanette Holden Heiner w08163     Afregning Erhverv
    Kent Sørensen w06888     Produktionsstyring
    Lene Nybro Aalborg w17065     HR - U  
    Lone Nielsen w03425     Indsats og Analyse
    Majbritt Høy Espensen w17601     Landsskatteretten
    Majken Præst w16338     Innovation og Vidensdeling
    Merete Wadt w10131     EKKO/DMR  
5185   Michael Rasmussen w06773     Koncernservice
5173   Niels          
    Peter Hansen w11124     Skat København
    Peter Vilhelmsen w08139     Skat København
    Signe Sparsø Koch w17337     Skatteråd  
    Steen Wenske w00520     EKKO/DMR  
    Torben Petersen w00437     Skat København
    Troels Verge w17318     Indsats og Analyse
5322   Lasse Buck w18073   38.59 Arkitektur  
5336   Jakob B. Simonsen w16405   39.15 Spillemyndigheden
5331   Niels F Pedersen w03576   39.35 Skat København
5316   Henning Stidsen w04319   41.17 EFI  
5309   Morten de Neergaard w17790   41.20 Samfundsøkonomisk analyse
5303   Thomas Dinesen w15272   42.25 Skat København
5313   Klaus Uhre w16891   43.02 Skat København
5307   Jakob Nielsen w06654   43.59 Pension og udland
5333   Morten Lynggaard Hansen w05885   44.21 Person  
5337   Ronnie Edvardsen w16207   45.15 Skat København
5327   Bjarke Sørensen w18170   45.26 Skat København
5328   Louise Sparf-Nielsen w18027   45.33 IT-projektstyring
5324   Thomas Fredenslund w10382   45.37 Fagdirektør  
5317   Tom Kirchhoff w17653   45.39 Landsskatteretten 
5332   Susanne Bak w11417   45.42 St S TP-København.
5314   Birger Lund-Rasmussen w06189   45.44 Styringskontoret
5325   Susanne Nüchel Lawaetz w00781   45.54 Inddrivelse 7
5323   Jens Peter Nielsen w11611   46.01 Skat København
5319   Lars Alnor w06355   46.38 Skat København
5315   Ernst Larsen w11317   46.42 Skat København
5308   Peter Loft w17697   47.13 Dept.chef  
5300   Michael Hartvig w16224   47.23 Skat København
5305   Per L. Christensen w15602   47.29 SC Erhverv, Moms og LSR-sager
5330   Jens Peter Andersen w00415   48.10 Skat København
5306   Kim Hansen  w05485   48.38 Skat København
5301   Merete Jakobsen w11972   49.02 Skat København
5318   Anni Lind w00506   49.44 Portefølje og Platforme
5304   Michael Pedersen w00684   49.59 Afregning Erhverv
5329   Ulla Dyrholm w17644   51.15 Landsskatteretten 
5311   Marit Lægteskov w12302   51.52 Landsskatteretten 
5335   Nina Gad Toft w16963   52.00 Arkitektur  
5334   Pernille Viffeldt Larsen w17527   52.21 Vejledning og Afregning Erhverv
5177   Marianne Sigetty w00661   55.24 Jura og Samfund/ Erhverv og ejd
5321   Paul Götsche w16287   55.32 Styring og Aftaler
5338   Peter Rendsberg w11236   55.33 Selskab og Aktionær
5326   Heidi Fog Sørensen w06749   58.57 Inddrivelse 7
5310   Delin Wei w00125   1.01.17 Kompctr. Ejendomsvurdering
    Frank Høgh Petersen w10180     Inddrivelse  7
    Morten Meinert Jensen w17872   1 Koncernservice
    Alexander Houen w04369   1 Inddrivelse IC 8
    Jens K Dall w16878   1 Afregning Erhverv
    Kent Sørensen w06888   1 produktionsstyring
    Kit A Larsen w16226   1 Afregning Person
    Lis Knudsen w15615   1 St S TP-København.
    Lone Andreassen w12080   1 Skat København
    Mads Krogh Nielsen w08055   1 Indsats og Analyse
    Michael Malherbe  w17592   1 Landsskatteretten 
    Michael Nielsen w10053   1 Skat København
    Niels Engberg  w11597   1 Skat København
    Ricki Mortensen w16923   1 Styring og Aftaler
    Susanne Thorhauge w03607   1 EU programmet
    Thyge Munk Nielsen w03437   1 Skat København
               
               
HC Idrætsdag 290808            
Løb resultater              
               
Kvinder, 5 km              
               
Startnr Placering Navn Tid        
1036 3 Sussie Bogut 00:24:11        
1045 16 Nina Kristensen 00:30:00        
1046 19 Karin Lorentzen 00:30:57        
1058 22 Mona Hansen 00:31:28        
1034 23 Hanne Balsløv 00:32:21        
1050 26 Susanne 00:33:33        
1033 27 Anne Lucas 00:33:35        
1044 29 Vibeke Hansen 00:36:06        
1057 30 Charlotte Ditløv 00:36:41        
1042 31 Charlotte Riis Jensen 00:36:44        
1047 32 Vibeke Varnæs 00:37:19        
1066 34 Charlotte Kirk 00:38:05        
1068 35 Marlene Sørensen 00:38:52        
1069 36 Annette Pedersen 00:38:55        
1064 37 Tina Pedersen 00:50:34        
1063 38 Jytte Poulsen 00:50:37        
1040 39 Pernille Kindberg 00:53:52        
1039 40 Shamaila Shah 00:53:54        
               
Mænd, 5 km              
               
Startnr Placering Navn Tid        
1035 1 Jakob Schou 00:23:17        
1054 2 Henning S Stidsen 00:23:42        
1032 4 Lars Rosengaard Vinholdt 00:24:16        
1060 5 Jacob Søgaard 00:24:37        
1038 6 Birger Christensen 00:24:52        
1070 7 Klaus Østergaard 00:25:26        
1059 8 Christian Schütt 00:25:45        
1043 9 Anders Lützhoft 00:26:15        
1055 10 Carsten Bendix 00:27:24        
1056 11 Mads Gabel 00:29:05        
1065 12 Joachim Jensen 00:29:07        
1061 13 Tue Henriksen 00:29:08        
1049 14 Michael S. Malherbe 00:29:10        
1062 15 Jens Rasmussen 00:29:23        
1048 17 Michael Meyer 00:30:03        
1037 18 Peter B. Petersen 00:30:56        
1031 20 Frank Carvalho 00:31:18        
1030 21 Michael Werliin 00:31:25        
1051 24 Jørgen Waldorff 00:33:20        
1053 25 Hans Hansen 00:33:21        
1067 28 Ole Mosegaard 00:34:23        
1041 33 Ricki Mortensen 00:37:26        
               
Kvinder, 10 km              
               
Startnr Placering Navn Tid        
1120 9 Pernille Viffeldt Larsen 01:01:10        
1112 10 Andrea Uzan 01:01:26        
1108 12 Mie Mikkelsen 01:02:55        
1134 14 Signe Sparsø Koch 01:22:21        
               
Mænd, 10 km              
               
Startnr Placering Navn Tid        
1129 1 Kent D. Sørensen 00:36:56        
1117 2 Niels Jensen 00:47:02        
1130 3 Henrik Kähler 00:48:18        
1104 4 Niels Frode-Jensen 00:49:35        
1125 5 Morten Pedersen 00:50:40        
1106 6 Robert Bernsen 00:50:44        
1133 7 Thomas Fredenslund 00:52:59        
1126 8 Birger Lund-Rasmussen 00:55:53        
1128 11 Peter Rendsberg 01:01:31        
1114 13 Arne K. Maarup 01:08:09        
1105 DNF Flemming Simonsen -        
1119 DNF Jacob Nielsen -        
               
               
Idrætsdag 170807            
Løb resultater              
5 km kvinder              
Tid Løbs-nr Navn Område        
21.04 1196 Sussie Bogut Landsskatteretten      
21.11 1103 Mona Carlsen   Maribo        
22.18 1179 Anette Kamper  Maribo        
24.30 1161 Lene Pihl Landsskatteretten      
25.34 1139 Jannie Quistgaard Ballerup        
25.54 1144 Jette Jensen Holbæk        
26.18 1164 Lise Bendixen Center f St. selsk.      
26.41 1197 Suzanne Rasmussen Frederikssund        
26.51 1141 Jeanie Nielsen København        
27.04 1105 Anita Tofte Holbæk        
27.20 1040 Christina Skovby HR        
28.11 1169 Marianne Søderberg København        
28.13 1145 Jette Knudsen Ballerup        
28.16 1118 Charlotte Dohn Ballerup        
28.21 1132 Hanne Bach Ballerup        
28.34 1123 Dorthe Buur Fredensborg        
29.14 1140 Jeanet Larsen Nærum        
29.14 1201 Trine Pondal Indsats         
29.23 1160 Lene Briks Holbæk        
29.25 1171 Marina Blichfeldt                     Frederikssund        
29.30 1168 Lotte Jørgensen Korsør        
29.34 1203 Ulla Pedersen København        
29.40 1137 Ingelise Hansen Holbæk        
29.50 1101 Alice Nielsen Holbæk        
29.56 1152 Katrine Bank Roskilde        
30.19 1181 Pia Larsen Holbæk        
30.21 1146 Jette Thomsen Holbæk        
30.23 1104 Anita Bergfort Ankenævn, Øst+AB      
30.25 1136 Inge W Sørensen Frederikssund        
30.29 1190 Pia Godsk Kundecenter Rosk.      
30.43 1107 Annette Pontoppidan Fredensborg        
30.52 1150 Karen Nielsen Lsek, sam MSS        
30.53 1119 Charlotte Walmar Frederikssund        
30.55 1167 Loni Jensen Korsør        
31.08 1207 Lisbeth Rømer          
31.12 1135 Inge E Pedersen HR        
31.50 1195 Susanne Vestergaard Ballerup        
31.53 1131 Grethe Maarlev Korsør        
31.54 1149 Karen Carlsen Korsør        
32.02 1189 Pia Fahnøe Olsen Høje Taastrup        
32.03 1163 Lisbeth Hother Sørensen Indsats         
32.12 1134 Iben Lygaard Nærum        
32.13 1116 Camilla Rejnhold Jørgensen København        
32.38 1124 Elisabeth Rasmussen Høje Taastrup        
32.47 1129 Gitte Stjernø Høje Taastrup        
33.59 1199 Tina Randers DTS        
34.00 1192 Rikke Martens DTS        
34.04 1162 Lilli Lillevang København        
34.52 1133 Helle Kjærsgaard Holbæk        
35.36 1110 Bente Ostenfeldt Center f St. selsk.      
37.24 1151 Karen-Margrethe Dausgaard Lsek, sam MSS        
42.09 1205 Ingelise Andreasen          
42.10 1206 Anne Gade Larsen          
               
Idrætsdag 170807            
Løb resultater              
5 km mænd              
Tid Løbs-nr Navn Område        
16.35 1153 Kenneth Rasmussen Fredensborg        
21.18 1120 Christian Ibsen Ø&P        
21.30 1147 Jørgen Fischer Walldorf IT-service        
22.08 1194 Steen Taageby Petersen Projektenhed mfl.      
22.11 1172 Mark Arnecke Center f St. selsk.      
22.15 1198 Thomas Kraul Jensen København        
22.17 1180 Niels Engberg København        
22.59 1176 Michael Hornemann Holbæk        
23.02 1204 Claus Kaaber Inddrivelse        
23.13 1128 Gert Roos København        
23.31 1155 Klaus Ø Jensen Projektenhed mfl.      
23.32 1142 Jens Peter Andersen Ballerup        
24.04 1111 Birger Christensen Landsskatteretten      
24.36 1125 Erik Hannibal Terp Indsats         
24.37 1143 Jens Rasmussen Center f St. selsk.      
24.38 1175 Michael Carlsen Center f St. selsk.      
24.45 1113 Bjørn Rasmussen  Frederikssund        
24.49 1187 Peter Schneemark  IT-service        
24.52 1102 Anders Lützhøft Center f St. selsk.      
24.57 1109 Bent E Hansen Holbæk        
25.43 1154 Kim Hansen København        
25.59 1121 Christian Schütt Projektenhed mfl.      
26.38 1122 Claus Petersen Høje Taastrup        
26.40 1193 Steen Eriksen Køge        
26.46 1185 Peter Birk Petersen Landsskatteretten      
27.07 1183 Per tofte Holbæk        
27.30 1177 Michael Meyer Center f St. selsk.      
27.59 1188 Peter Sørensen Fredensborg        
28.04 1184 Peter Bentzen København        
28.14 1115 Brian Lindevang  Kundecenter Rosk.      
28.39 1191 Poul Lassen Center f St. selsk.      
28.56 1108 Arne Pedersen Ballerup        
29.10 1114 Finn Winther Næstved        
29.18 1178 Mikael Jensen Næstved        
29.39 1202 Troels gade Holbæk        
29.57 1148 Jørgen Jensen NK-sekr        
30.15 1182 Per Ravensholt Frederikssund        
34.47 1127 Erling Andersen NK-sekr        
               
Idrætsdag 170807            
Løb resultater              
10 km kvinder              
Tid Løbs-nr Navn Område        
47.06 1056 Jonna H Madsen Ballerup        
47.24 1061 Lene Hallgren Næstved        
48.24 1054 Jette E. Larsen Landsskatteretten      
48.39 1053 Jette Bøgeriis Korsør        
50.16 1083 Ulla Dyrholm Landsskatteretten      
53.21 1031 Andrea Uzan Landsskatteretten      
53.54 1058 Kirsten Karoline Gjelstrup Ballerup        
57.48 1076 Susanne Bak København        
1.01.34 1044 Eva Christensen Høje Taastrup        
               
Idrætsdag 170807            
Løb resultater              
10 km mænd              
Tid Løbs-nr Navn Område        
37.08 1062 Mark Gervasini Nielsen  Indsats         
38.58 1065 Michael S. Malherbe Landsskatteretten      
40.54 1055 John Kaas Munch København        
40.58 1046 Henning Stidsen Inddrivelse        
42.01 1078 Thomas Dinesen Køge        
42.30 1069 Peter Heller Departementet        
42.36 1059 Lars Alnor Roskilde        
42.42 1047 Henrik Kähler Kundeservice        
43.06 1066 Niels Frode-Jensen Landsskatteretten      
43.12 1036 Bjarke Rebsdorf København        
43.54 1041 Claus Bach Christensen Landsskatteretten      
44.00 1030 Anders Musiat          IT-service        
44.08 1038 Carl Helman Nærum        
47.13 1052 Jesper Kurek Næstved        
47.47 1050 Jens Lund Marxen Nærum        
47.57 1068 Per Springborg Nærum        
48.16 1034 Birger Lund-Rasmussen Intern revision        
48.42 1079 Thomas Fredenslund Kundeservice        
49.14 1049 Jakob Nielsen Center f St. selsk.      
49.58 1082 Uffe Jensen Høje Taastrup        
50.21 1064 Michael Nielsen Høje Taastrup        
51.17 1042 Delin Wei København        
51.29 1063 Michael Gøtje København        
51.37 1073 Peter Sørensen IT-service        
53.02 1051 Jens Nielsen Center f St. selsk.      
54.26 1057 Karsten D Løvschall København        
54.36 1043 Erik Tindgard Lauridsen DTS        
54.43 1077 Søren Nonbo Næstved        
55.27 1060 Lars Bo Lind Jensen Roskilde        
55.36 1072 Peter Rendsberg Juridisk service        
57.35 1074 Preben Müller Nærum        
58.29 1039 Christian Johnsen           Maribo        
59.15 1037 Bo Teit Fischer Hansen Ballerup        
59.23 1080 Thyge Munk Nielsen København        
1.00.08 1045 Flemming Simonsen Center f St. selsk.      
1.07.14 1081 Tom Kirchhoff Landsskatteretten      
               
Idrætsdag 180806            
Løb resultater              
5 km kvinder              
  Løbenr. Navn Tj.sted Tid    
1 336 Sussi Bogut LSR 21,23    
2 327 Mona Carlsen Maribo 22,54    
3 353 Annette Kampen Maribo 24,56    
4 366 Joan Madsen Ballerup 25,04    
5 317 Annette Friis Nielsen Store selskaber  25,08    
6 364 Jannie Quistgaard Ballerup 25,53    
7 311 Camilla Lind Randers 26,47    
8 319 Lene Hansen KC Ribe 26,5    
9 321 Jeanni Nielsen København 27,1    
10 373 Jette Jensen Holbæk 27,15    
11 315 Mona Hansen Store selskaber  27,22    
12 348 Pia Steffensen KC Ribe 27,3    
13 343 Mette Wass HC 28,07    
14 310 Susanne Rasmussen Frederikssund 28,08    
15 326 Anni Lind HC 28,2    
16 367 Charlotte Dohn Ballerup 28,28    
17 344 Pia Marxen HC 28,4    
18 312 Marianne Søderberg København 28,57    
19 371 Anita Tofte Holbæk 29,27    
20 368 Hanne Bach Ballerup 29,46    
21 362 Dorthe Buur Fredensborg 29,48    
22 308 Anette Brandt Sam. Nordsj/Kbh 30,28    
23 341 Rie Helbo Høje Taastrup 30,31    
24 304 Stine Palmelund Odense 30,36    
25 346 Bettina Haagensen Bornholm 30,45    
26 370 Lisbeth Rømer Ballerup 30,55    
27 305 Anita  Bergfort ANS København 31,15    
28 314 Anne Grethe Hjorth Aalborg 31,49    
29 345 Tine Gantfeldt Køge 32,12    
30 301 Linda Gjerlevsen Esbjerg 32,35    
31 354 Lis Baumstrup København 33,22    
32 376 Majbritt Jørgensen DTS 33,29    
33 374 Tina Randers DTS 33,33    
34 375 Rikke Martens DTS 33,34    
35 322 Lene Henriksen Århus 34,06    
36 306 Lise Bendixen HC 34,09    
37 339 Lise Tholstrup Odense 34,55    
38 302 Jette Eriksen Horsens 35,43    
39 357 Tove Baden Fredensborg 37,05    
40 313 Jytte Poulsen HC 37,36    
41 359 Ingrid Østergaard Middelfart 38,24    
42 334 Jeannette Clausen Næstved 43,22    
43 337 Gitte Andersen LSR      
               
5 km mænd              
  Løbenr. Navn Tj.sted Tid    
1 361 Kenneth Rasmussen Fredensborg 16,04    
2 349 Jesper Kraull Jensen Bornholm 19,38    
3 303 William Bach Billund 20,16    
4 307 Keld Rasmussen HC 20,22    
5 352 Jørgen Hesselholdt Århus 20,27    
6 347 Flemming Brandi Esbjerg 21,18    
7 335 Niels Frode Jensen LSR 21,45    
8 328 Jesper Meineche Randers 21,54    
9 333 Søren Roland Randers 22,56    
10 342 Peter Schneemach Høje Taastrup 23,12    
11 338 Birger Christensen LSR 23,54    
12 365 Jens Peter  Andersen Ballerup 24,11    
13 377 Mark Arnecke København 24,2    
14 360 Lars Andersen Store selskaber  24,31    
15 355 Poul Erik Petersen Middelfart 24,53    
16 324 Poul Pabian Frederikssund 26,4    
17 320 Jesper Larsen København 27,52    
18 325 Henrik Bendtsen Nærum 28,18    
19 372 Troels Gade Holbæk 28,35    
20 316 Poul Lassen Store selskaber  28,41    
21 318 Lars Erik Christensen Esbjerg 28,52    
22 356 Preben Brandt Petersen Odense 29,26    
23 363 Henrik Espersen Ballerup 29,39    
24 332 Bent Kristensen Randers 30,19    
25 323 Søren Christensen Randers 31,04    
26 329 Orla Riishede Billund 32,55    
27 369 Kenneth Nielsen Ballerup 34,02    
28 309 Bent Poulsen Horsens 34,04    
29 351 Verner Rasmussen ANS Vejle 35,08    
30 350 Tommy Sørensen ANS Vejle 35,09    
31 340 Kim Jønson Odense 36,04    
32 330 Erling Andersen Sam Nordsj/Kbh 36,32    
33 358 Peter Møller Jensen Høje Taastrup 36,39    
34 331 Leif Mikkelsen        
               
10 km kvinder              
  Løbenr. Navn Tj.sted Tid    
1 225 Pia Mørup Odense 48,3    
2 202 Helen Simonsen Horsens 48,54    
3 213 Birgitte Knutsen København 49,14    
4 243 Jette Bøgeris Korsør 52,49    
5 207 Jette Vind Odense 53,21    
6 255 Jette Knudsen Ballerup 58,56    
7 245 Helle Kofoed HC 59,26    
8 263 Dorthe Sørensen Middelfart 60,18    
9 262 Annette Kamuk Billund 65,02    
10 239 Pernille Rise Billund 81,06    
11 235 Winnie Schmidt-Pålsson LSR 81,07    
               
10 km mænd              
  Løbenr. Navn Tj.sted   Tid    
1 204 Frits Jensen Herning 38,05    
2 234 Michael Malherbe LSR 40,58    
3 238 Henning Stidsen HC 42,16    
4 253 Sten De Place Hansen Tønder 45,14    
5 212 Frank Hansen Horsens 45,29    
6 215 Morten Nielsen Bornholm 45,46    
7 248 Lars Kjøller Næstved 45,47    
8 240 Carsten Bjørklund Bornholm 46,14    
9 226 Ib Riskjær Århus 47,11    
10 244 Per Christensen Nærum 47,28    
11 258 Jesper Dyremose Odense 48,02    
12 211 Jens Bækkelund Odense 48,06    
13 222 Thomas Eskildsen HC 48,16    
14 256 Lars Albertsen Anke Silkeborg 48,33    
15 219 Claus Kåber HC 48,48    
16 223 Kim Klokhøj HC 48,58    
17 209 Jerry Jensen Bornholm 49,29    
18 217 Brian Zenker KC Odense 49,45    
19 249 Jesper Kurek Næstved 49,47    
20 237 Jan Eskildsen Århus 50,1    
21 260 Klaus Jespersen København 50,38    
22 246 Erling Hasselager Middelfart 51,08    
23 214 Bent Petersen Skive 51,1    
24 229 Tommy Holm Herning 51,43    
25 201 Tom Helgesen Horsens 51,45    
26 220 Sten Jeppesen Odense 51,59    
27 251 Thorkild Daugård Århus 52,1    
28 205 Hans Nissen-Petersen Randers 52,41    
29 259 Anders Lützhøft HC 53,14    
30 218 Peter Sørensen HC 53,29    
31 252 Preben Blom Haderslev 53,34    
32 224 Niels Petersen Randers 54,02    
33 208 Henrik Ditlve Horsens 54,25    
34 231 Bent Madsen Ankecentret 55,02    
35 257 Benny Dahl Anke Silkeborg 55,04    
36 232 Lars Godtfredsen Odense 55,3    
37 210 Bjarne Jørgensen Esbjerg 55,31    
38 221 Michael Meyer HC 57,29    
39 242 Bent Christensen Korsør 57,51    
40 241 Niels Boldsen KC Odense 58,47    
41 227 Peter Rendsberg HC 60,16    
42 216 Sten Christensen Middelfart 61,09    
43 206 Michael Gøtje København 61,32    
44 247 Thyge Munk Nielsen 64,41    
45 261 Christian Schütt SAS 65    
46 233 John Witt Nielsen Næstved 88,4    
  203 Holger Pedersen Horsens      
  228 Peter Loft Skd.      
  230 Jørgen Greve Tønder      
  236 Brian Parbst HC      
  254 Sten Hansen Roskilde      
               
Idrætsdag 190805                        
Løb resultater              
5 km   Deltagere:          
               
509   Kenneth Rasmussen helsingør 15:03      
526   Michael Malherbe landsskatteretten 18:36      
508   Tommy Hansen helsingør 20:34      
716   Niels Frode-Jensen landsskatteretten 21:22      
528   Rasmus Nielsen landsskatteretten 21:55      
553   Peter Schneemark københavn skatteforvaltning 22:33      
735   Frank Løber styrelsen 22:42      
726   Jens Marxen københavn 22:43      
554   Søren Christensen københavn skatteforvaltning 23:25      
560   Jens Peter Andersen ballerup 23:41      
711   Bjørn Rasmussen frederikssund 24:08:00      
563   Peter Hansen københavn 24:40:00      
757   Sten Eriksen københavn syd 24:55:00      
755   Peter Sørensen styrelsen, it-service 24:57:00      
511   Peter  Sørensen helsingør 26:07:00      
713   Kenneth skattecentret københavn syd I/S 26:13:00      
703   Erik Tøt helsingør 26:53:00      
569   Lars Bo Jensen høje tåstrup 27:12:00      
750   Henrik Jørgensen ballerup 28:40:00      
564   Henrik Bendsen københavn skatteforvaltning 28:51:00      
559   Erik Lauridsen DTS 29:22:00      
547   Johan Pedersen nærum 29:33:00      
513   Svend Erik Ettrup helsingør 30:45:00      
530   Kim Mikkelsen komskat I/S 31:12:00      
518   Bruno Pedersen holbæk 31:24:00      
730   Søren Steensbro københavn 31:35:00      
555   Erik Nielsen københavn skatteforvaltning 35:54:00      
               
               
514   Mona Carlsen maribo 20:36      
565   Anette Kamper maribo 23:39      
533   Jannie Quistgaard komskat I/S 25:10:00      
538   Mona Hansen retsafdelingen 25:15:00      
505   Helle Clausen helsingør 26:49:00      
570   Charlotte Walmar hillerød 26:50:00      
549   Betina Haagensen bornholm 27:38:00      
510   Dorte Buur helsingør 28:07:00      
525   Marlene Sørensen køge 28:08:00      
534   Hanne Balslev selskabsrevisionen 28:32:00      
733   Susanne Thorhauge toldenheden 28:35:00      
520   Ulla Hansen kalundborg 28:44:00      
541   Tine Gantfeldt københavn 28:53:00      
535   Lise Bendixen selskabsrevisionen 28:56:00      
517   Mette Wismann slagelse 28:57:00      
721   Anni Lind borger- og erhvervsservice 29:05:00      
529   Loni Jensen slagelse 29:30:00      
519   Anita Tofte holbæk 29:45:00      
566   Tina Randers DTS 30:03:00      
567   Majbrit Jørgensen DTS 30:04:00      
532   Hanne Bach komskat I/S 31:14:00      
568   Lisbeth Rømer ballerup 31:19:00      
523   Jette Thomsen gørlev 32:02:00      
516   Lissi Andersen slagelse 33:04:00      
507   Tove Baden helsingør 33:45:00      
545   Hanne Pedersen københavn 33:57:00      
537   Gitte Wrobel retsafdelingen 35:55:00      
551   Dorte Nørregaard københavn skatteforvaltning 36:12:00      
548   Helle Hansen bornholm 38:01:00      
550   Eva Nielsen københavn skatteforvaltning 43:10:00      
               
10 km              
               
720   Henning Stidsen borger- og erhvervsservice 41:39:00      
744   John Munch københavn skatteforvaltning 42:07:00      
719   Lars Alnor selskabsrevisionen 42:28:00      
714   Michael Lyngbæk landsskatteretten 42:50:00      
737   Carsten Bjørklund bornholm 44:32:00      
712   Michael Hornemann gørlev 45:20:00      
738   Morten Nielsen bornholm 45:32:00      
725   Bent Lekdorf københavn 45:52:00      
723   Bjarke Rebsdorf københavn 46:06:00      
747   Anders Lützhøft københavn skatteforvaltning 47:23:00      
700   Peter Loft skm 47:24:00      
734   Henrik Thuesen toldenheden 47:35:00      
739   Jerry Jensen bornholm 47:41:00      
732   Birger Rasmussen told- og skatterevisionen 47:23:00      
704   Keld Frandsen suså-holmegård 49:06:00      
701   Jens Drejer skm 49:51:00      
702   Thomas Larsen skm 50:16:00      
709   Ib Lange korsør 50:17:00      
751   Claus Pedersen københavn vest 51:00:00      
710   Søren Rørstrøm korsør 51:37:00      
728   Ronnie Andersen københavn 53:05:00      
745   Niels-Henning Jacobsen københavn skatteforvaltning 54:18:00      
753   Michael Nielsen københavn vest 55:16:00      
749   Michael Gøtje ballerup 58:49:00      
722   Thyge Nielsen københavn 59:48:00      
756   Flemming Grothen frederiksberg kommune 01:01:00      
748   John Nielsen næstved 01:02:30      
729   Steen Møller københavn 01:08:10      
               
               
743   Birgitte Knutson københavn skatteforvaltning 45:33:00      
752   Inga Larsen københavn vest 51:44:00      
707   Jette Hansen slagelse 52:45:00      
705   Line Becher direktionssekretariatet 55:11:00      
718   Helle Kofoed told- og skattestyrelsen 57:07:00      
706   Henriette Kinnunen direktionssekretariatet 01:03:05      
758   Pia Nielsen københavn skatteforvaltning 01:03:05      
741   Anita Bergfort københavn skatteforvaltning 01:08:10      
742   Tine Thygesen københavn skatteforvaltning 01:08:10