Klubmesterskab Fotos Retur til Løbsoversigt                          
Løbeskatstafet 19. september 2018 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Morten  15.36.67 Poul 18.04.60 Jacob 15.49.41 49.33.69                    
2 Claus 17.25.25 Annette 17.59.56 Gerth 15.20.79 50.20.49                    
                                   
Løbeskatstafet 21. september 2017 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Lene 21.01 Carsten 14.39 Warny 14.13 49.53                    
3 Niels 18.40 Bo 18.54 Henning 53.54 53.54                    
5 Solvej 18.39 Poul 18.07 Øyvind 50.04 50.04                    
4 Helle 19.35 Annette 17.07 Morten 51.19 51.19                    
5 Grethe 21.05 Susanne 15.49 Gerth 51.22 51.22                    
                                   
Retur til Løbsoversigt       Jans billeder 2016                        
Løbeskatstafet 21. september 2016 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
1 Dimitra 22.11 Jon 13.32 Jan D 14.51 50.34 3                  
3 Henrik 17.07 Anders 17,49 Warny 14.19 49.19 1                  
5 Mona 20.11 Morten 15.02 Jakob 14.48 50.01 2                  
4 Helle/Annette 19.01 Claus 16.21 Lars 16.21 50.47 4                  
                                   
          Jans billeder                        
Løbeskatstafet 16. september 2015 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
1 Warny  14.19 Lene 21.46 Lykke 18.53 54.58 1                  
3 Annette 18.08 Dimitra 22.18 Jan D 14.43 55.09 2                  
5 Anders 17.58 Grethe 21.07 Claus 16.18 55.23 3                  
4 Henrik 18.53 Lisbeth 22.26 Jakob 14.58 56.17 4                  
2 Søren  20.36 Mona 20.38 Henning 15.18 56.32 5                  
                                   
Heppere: Anita, Gyda, Helle, Jan                               
Spisning og foredrag: Lise + søn, Flemming og  Pia                     
                                   
Løbeskatstafet 17. september 2014 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
1 Dimitra Vasilara 20.21 Dimitra/Jakob 17.43 Jakob 15.56 54.00 1                  
2 Lene Kim Dehn 21.10 Jens Nielsen 18.23 Claus Jensen 16.03 55.36 2                  
3 Pia Birgitte Nielsen 24.08 Anni Lind 17.28 Birger Christensen 17.09 58.45 4                  
4 Lisbeth Pedersen 22.03 Morten Lynggaard Hansen 15.27 Anders Lützhøft  17.44 55.14 3                  
                                   
Heppere: Lise Bendixen, Gyda Petersen, Jan Hyrum                            
Spisning og foredrag: Flemming Bergfort, Pia Birgitte Nielsen                    
                                   
Løbeskatstafet 18. september 2013 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
                                   
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
1 Claus Jensen 16.36 Anita Bergfort 21.42 Erik Lauridsen 20.25 58.53 5                  
2 Jens Nielsen 17.36 Dimitra Vasilara 21.57 Peter Sørensen 17.38 57.11 3                  
3 Poul Buus Lassen 17.02 Lykke Lau-Larsen 21.00 Anne Meinertz 19.36 57.38 4                  
4 Anni Lind 17.27 Søren Larsen 21.09 Annette Nielsen 17.17 55.53 2                  
5 Henning Stidsen 14.45 Lisbeth Pedersen 22.22 Anders Lützhøft  17.18 54.25 1                  
                                   
Heppere: Lise Bendixen, Gyda Petersen, Jan Hyrum                            
Spisning og foredrag: Flemming Bergfort, Pia Birgitte Nielsen                    
                                   
Løbeskatstafet 26. september 2012 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
                                   
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
1 Peter Rendsberg 22.22 Anne-Marie Kristensen 22.51 Kim Hansen 16.08 1.01.21 5                  
2 Lene Kim Dehn 21.04 Lykke Lau-Larsen 22.02 Claus Jensen 15.57    59.03 4                  
3 Lise Bendixen 17.58 Anita Bergfort 21.43 Thomas Dinesen 14.55    54.36 1                  
4 Søren K H Larsen 22.57 Gyda Petersen 21.06 Anders Lützhøft  17.25 1.01.28 6                  
5 Lis Knudsen 20.33 Pernille Egestorp 21.15 Kenneth Hemmingsen 16.37    58.25 3                  
6 Birgitte Knutson 18.42 Lisbeth Pedersen 21.57 Jens Nielsen 17.21    58.00 2                  
                                   
Løbeskatstafet 21. september 2011 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
                                   
1 Dimitra Vasilara 20.28 Jens Nielsen 18.18 Birger Christensen 15.51 54.37 3                  
2 Peter Rendsberg 19.55 Lene Kim Dehn 19.54 Henning Stidsen 14.28 54.17 2                  
3 Poul Buus Lassen 19.04 Anni Lind 17.19 Kim Hansen 15.50 53.13 1                  
                                   
Modløbere: Gyda, Birgitte, Anita                                
                                   
Heppere: Lise Bendixen, Lisbeth Pedersen, Jan Hyrum                            
Spisning og foredrag: Flemming Bergfort, Pia Birgitte Nielsen                    
                                   
Holdene sættes af bestyrelsen                                
Løbeskatstafet 22. september 2010 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Koncerncentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
                                   
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid Placering                  
1 Anders Lützhøft  16.35 Lene Kim Dehn  19.45 Anni Lind  17.43 54.03 2                  
2 Jens-Ole Larsen   16.09 Thyge Munk Nielsen  21.22 Hanne Balsløv  19.41 57.12 4                  
3 Poul Buus Lassen 16.30 Dimitra Vasilara 20.50 Kenneth Hemmingsen  16.02 53.22 1                  
4 Kim Hansen  16.19 Anita Bergfort  21.15 Peter Sørensen  16.37 54.11 3                  
  Heppere: Annette Friis Nielsen, Birger Christensen, Jens Nielsen, Lisbeth Pedersen, Søren K H Larsen                  
  Spisning og foredrag: Henrik Koudal, Flemming Bergfort                  
                                   
Løbeskatstafet 30. september 2009 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Hovedcentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
                                   
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Peter Rendsberg 19.13 Poul Buus Lassen 16.28 Lars Jansen 14.43 50.24                    
2 Gyda Petersen 20.39 Niels Engberg 14.51 Jesper Poulsen 15.44 51.13                    
3 Lisbeth Pedersen 20.42 Peter Sørensen 17.03 Carsten Thunø 13.42 51.27                    
4 Annette Friis Nielsen 16.44 Dan Hestbæk 18.43 Kim Hansen 16.02 51.29                    
5 Erik Lauridsen 16.58 Anni Lind 17.28 Jens Nielsen 18.04 52.30                    
6 Dimitra Vasilara 19.52 Birgitte Knutson  16.55 Morten Lynggaard 16.13 53.00                    
7 Anita Bergfort 20.44 Lis Knudsen 18.47 Henning Stidsen 15.29 55.00                    
  Heppere: Jan Hyrum                  
  Spisning og foredrag: Thyge Munk Nielsen                  
                                   
Løbeskatstafet 24. september 2008 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Hovedcentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Jesper Poulsen 14.57 Thyge Munk Nielsen 18.38 Susanne Bak 16.06 49.41                    
2 Jim Henriksen 16.12 Lisbeth Pedersen 21.25 Carsten Thunø 13.05 50.42                    
3 Lars Jansen 15.18 Hanne Balsløv 18.57 Birgitte Knutson 16.49 51.04                    
4 Poul Lassen 16.23 Lene Kim Dehn 19.23 Birger Christensen 15.25 51.11                    
5 Mette Faust 18.13 Helle Kofoed 19.58 Robert Bernsen 14.39 52.50                    
6 Peter Sørensen 16.49 Dimitra Vasilara 21.28 Henning Stidsen 14.22 52.39                    
7 Anni Lind 17.40 Anita Bergfort 21.31 Anders Lützhøft 16.22 55.33                    
  Heppere: Annette Friis Nielsen, Lise Marie Bendixen, Jens Nielsen                  
  Spisning og foredrag: Mette Jespersen, Peter Rendsberg                  
                                   
Løbeskatstafet 26. september 2007 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Hovedcentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Peter Rendsberg 18.30 Lene Kim Dehn 18.37 John Kaas Munk 13.31 50.38                    
2 Pia Birgitte Nielsen 20.20 Poul Lassen 17.50 Henning Stidsen 14.14 52.24                    
3 Anita Bergfort 20.03 Annette Nielsen 16.35 Anders Lützhøft 16.05 52.43                    
4 Jørgen Kløve 18.45 Lise Bendixen 18.23 Kim Klokhøj Pedersen 15.49 52.57                    
5 Arne Maarup 20.01 Birgitte Knutson 17.18 Peter Sørensen 16.21 53.40                    
6 Lisbeth Pedersen 21.03 Jan Hyrum 17.07 Mark Arnecke 15.10 55.20                    
  Heppere: Thyge Munk Nielsen                              
                                   
Løbeskatstafet 27. september 2006 Vi mødes omklædte kl. 15:30 i Hovedcentret - Østbanegade 123 ved receptionen                    
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Lisbeth Pedersen 19.57 Anni Lind 18.15 Peter Schneemark 14.51 53.03                    
2 Hanne Balsløv 19.57 Annette Nielsen 16.33 John Kaas Munch 13.17 49.47                    
3 Henning Stidsen 14.13 Lise Bendixen 22.49 Peter Rendsberg 19.13 56.15                    
4 Thomas Eskildsen 14.44 Thyge Munk Nielsen 19.12 Anders Lützhøft 15.39 49.35                    
5 Kim Klokhøj 15.13 Anita Bergfort 20.39 Morten Lynggaard 15.59 51.51                    
  Heppere: Peter Sørensen, Mette Jespersen, Jan Hyrum                          
                                   
Løbeskatstafet 10. maj 2005 Vi mødes omklædte kl. 14:30 på adressen Vangedevej 227                        
                               
Hold   Tid   Tid   Tid Samlet tid                    
1 Peter Rendsberg 21.43 Anders Lützhøft 17.21 John Kaas Munch 15.44 0.54.48                    
2 Anita Bergfort 22.15 Birgitte Knutson 16.53 Peter Schneemark 16.15 0.55.23                    
3 Lisbeth Pedersen 21.28 Pia Birgitte Nielsen 23.01 Birger Christensen 16.32 1.01.01                    
  Årets "gæt dit holds tid" vinder: Peter Rendsberg. Holdets tid 54.48 - Peters gæt 54.48!                      
  Heppere: Elisabeth Pedersen, Ole Puggaard, Peter Sørensen og Mette Jespersen.              ½½          
  Kun generalforsamling: Birthe Lunow                            
                                   
Løbeskatstafet 11. maj 2004 Vi mødes omklædte kl. 14:30 på adressen Vangedevej 227                        
  Retur til Løbsoversigt                            
Hold   Tid   Tid   Tid   Tid Samlet tid                
1 Susanne Geisler 24.04 John Kaas Munch 14,38 Anette Marx 23.19 Birgitte Knutson 16.28 1.18.32                
2 Ulla Dalgaard 21.48 Peter Schneemark 16.23 Mette Jespersen 25.21 Ernst Larsen 15.27 1.18.59                
3 Lisbeth Pedersen 21.42 Anita Bergfort 22.04 Elisabeth Pedersen 21.38 Peter Sørensen 16.55 1.22.22                
4 Lis Søndergaard 20.09 Peter Rendsberg 21.12 Peter Rendsberg 21.54 Marianne Søderberg 19.32 1.22.48                
  Årets klubmester: Birgitte Knutson                            
  Heppere: Pia Birgitte Nielsen, Birthe Lunow, Lone Truelsen, Ole Puggaard                        
                                   
Løbeskatstafet 13. maj 2003 Vi mødes omklædte kl. 14:30 på adressen Vangedevej 227                        
                               
Hold   Tid   Tid   Tid   Tid Samlet tid                
2 Lisbeth Pedersen 22.32 Anette Marx 24.06 Pia Birgitte Nielsen 21.54 Peter Schneemark 15.46 1.24.17                
5 Ulla Dalgaard 23.08 Ernst Larsen 16.24 Birgitte Knutson 17.37 Birthe Lunow 29.34 1.26.43                
1 Elisabeth Pedersen 22.09 Susanne Geisler 26.20 Anita Bergfort 22.10 Ernst Larsen 16.21 1.27.00                
3 Inge Pedersen 23.02 Lis Espensen 28.43 Juliana Reynisdóttir 19.42 Birgitte Knutson 17.26 1.28.54                
4 Lone Truelsen 24.34 Mette Jespersen 27.17 Marianne Søderberg 20.05 Peter Sørensen 17.36 1.29.32                
                                   
Løbeskatstafet 13. maj 2002 Vi mødes omklædte kl. 14:30 på adressen Vangedevej 227                        
                               
Hold   Tid   Tid   Tid   Tid Samlet tid                
2 Lone Truelsen 23.35 Peter Rendsberg 20.56 Juliana Reynisdóttir 19.52 Peter Sørensen 17.43 1.22.06                
3 Mette Jespersen 27.34 Jane Lüthmann 22.39 Marianne Lescher 18.17 Anders Lützhøft 16.02 1.24.32                
1 Ulla Dalgaard 23.25 Elisabeth Pedersen 22.03 Anita Bergfort 21.38 Henrik Nielsen 20.50 1.27.57                
4 Lis Espensen 28.22 Anja Wauder 20.09 Pia Nielsen 28.16 Ernst Larsen 15.40 1.32.27