Gendarmløbet Broager   Medlemmer af Løbeskat er fremhævet på listen                
Retur til Løbsoversigt                    
Deltagere 110922 Nr. 5 km 10 km 21,1 km 29 km trail Nr. af M/K        
Annette Friis Nielsen 10 km                    
Flemming Bergfort 10 km                    
Anita Bergfort                     
Gyda Petersen                    
Poul Buus Lassen                    
Peter Rendsberg 5 km walk                    
Jens Nielsen                    
                     
Linark Nordborg Marathon   Medlemmer af Løbeskat er fremhævet på listen                
Deltagere 280821 Nr. 5 km 10 km 21,1 km 42,2 km Nr. af M/K        
Annette Friis Nielsen 356   51.50     4/47        
                     
Aabenraa Bjergløb   Medlemmer af Løbeskat er fremhævet på listen                
Retur til Løbsoversigt Fotos Fotos Gerth Fotos Jan              
Deltagere 220619 Nr. 5,6 km 10 km 21,1 km 42,2 km Nr. af M/K Nr/klasse      
Gerth Rasmussen 61       4.00.06 74/167 33/60      
Jacob Nielsen 1234     1.52.39   128/378 30/97      
Poul Buus Lassen 2518   56.40     162/341 43/77      
Claus Jensen 2099   57.28     181/341 45/77      
Dimitra Vasilara 2118   1.15.33     238/280 62/70      
Peter Rendsberg 2509   1.25.37     331/341 34/34      
Knud (Jan Hyrum) 4199 54.49       285/293 6/6      
Annette Friis Nielsen 8333 54.54       353/366 47/47      
Anita Bergfort - afbud                    
Flemming Bergfort - afbud                    
Jette Hyrum - afbud                    
Jens Nielsen 2233   59.12     204/341 16/34      
                     
Deltagere 230618 Nr. 5 km 10 km 21,1 km 42,2 km Nr. af M/K Nr/klasse      
Gerth Rasmussen 35       3.40.42 37/133 4/22      
Jakob Nielsen  1155     1.43.06   50/262 5/42      
Claus Jensen        Udgik            
Annette Friis Nielsen 2027   50.56     9/277 1/29      
Poul Buus Lassen 2496   55.48     146/308 24/40      
Flemming Bergfort  2135   58.00     170/308 7/13      
Anita Bergfort  2019   1.09.34     222/277 8/9      
Dimitra Vasilara 2113   1.13.02     248/277 25/26      
Peter Rendsberg  2488   1.22.31     297/308 14/15      
Jan Hyrum 4219   45.28     263/277 2/2      
Jette Hyrum 4243   39.03     222/323 1/3      
Jens Nielsen 2227   58.11     171/308 4/15      
Pia Birgitte Nielsen                    
Sjønne                    
Knud                    
Torben                    
                     
Deltagere: K: M:                
42,2 km 24 133                
21,1 km 120 262                
10 km 277 308                
5 km løb 323 277                
5 km gang 52 18                
470 m 140 109                
Børneløb 1,5 km 37 33                
  973 1140 2113              
                     
Deltagere 170617 Nr. 5 km Nr. af M/K 10 km Nr. af M/K Nr/klasse Min pr. km       
Annette Friis Nielsen  2037     51.06 17/261 2/49 5.06      
Claus Jensen 2970     52.16 102/359   5.13      
Flemming Bergfort  2142     53.40 118/359   5.22      
Poul Buus Lassen  2511     57.16 187/359   5.43      
Dimitra Vasilara 2119     1.10.41 221/261   7.04      
Anita Bergfort  2023     1.11.43 230/261   7.10      
Peter Rendsberg  2501     1.18.50 352/359   7.53      
Jan Hyrum  4199 49.13 248/261       9.50      
Jette Hyrum 4223 38.13 269/409       7.38      
Jens Nielsen 2243     59.21 217/359   5.56      
Pia Birgitte Nielsen 2504     1.18.42 249/261   7.52      
Knud                    
Sjønne                    
Torben                    
                     
Deltagere: K: M:                
42,2 km 140 118                
21,1 km 112 297                
10 km 261 359                
5 km løb 409 261                
5 km gang 104 40                
Børneløb 1,5 km 330 29                
  1356 1104 2460              
                     
                     
1864 Sønderborg   Medlemmer af Løbeskat er fremhævet på listen                
Retur til Løbsoversigt Fotos                  
Deltagere 290516 Nr. 6 km Nr. af M/K 10,1 km Nr. af M/K 21 km Nr. af M/K Min pr. km     
Claus Jensen 38         2.02.26 91 5.43    
Annette Friis Nielsen  276     54.53 103     5.26    
Flemming Bergfort  284     56.49 97     5.37    
Poul Buus Lassen  280     56.59 101     5.38    
Dimitra Vasilara 37     1.14.11 124     7.20    
Lisbeth Pedersen 285     1.16.19 131     7.33    
Anita Bergfort  283     1.16.31 133     7.34    
Peter Sørensen 540     1.16.31 198     7.34    
Peter Rendsberg  292     1.17.46 200     7.42    
Jan Hyrum  623 58.29 150         9.44    
Jens Nielsen  25         2.17.41 134 6.26    
Pia Birgitte Nielsen 293     1.25.20 144     8.26    
Jette Hyrum 624 45.32 144         7.35    
Bente Overholdt 333     1.05.19 83     6.28    
Lars Jensen 324     1.07.51 177     6.43    
Knud                    
Sjønne                    
Vivian                    
Torben                    
Helle                    
                     
Deltagere: K: M:                
21,4 km 44 156                
10,1 km 145 211                
6 km 205 152                
  394 519 913              
                     
Deltagere 310515 Nr. 6 km Nr. af M/K 10,1 km Nr. af M/K 21 km Nr. af M/K Min pr. km     
Poul Buus Lassen 303     56.25 126     5:36 min/km    
Flemming Bergfort 299     58.12 149     5:46 min/km    
Claus Jensen 297     59.54 177     5:58 min/km    
Dimitra Vasilara 298     1.10.54 133     7:03 min/km    
Annette Friis Nielsen 284     1.10.54 134     7:03 min/km    
Gyda Petersen 300     1.12.07 140     7:11 min/km    
Peter Rendsberg 302     1.12.38 257     7:14 min/km    
Lisbeth Pedersen 301     1.19.51 153     7:58 min/km    
Jens Nielsen 306     1.19.51 273     7:58 min/km    
Anita Bergfort 296     1.26.05 158     8:35 min/km    
Jan Hyrum 778 52.03 160         8:43 min/km    
Jette Hyrum 779 46.25 213         7:47 min/km    
Iben Olsen 291     1.11.46 254     7:08 min/km    
Joan, Olsen 292     1.19.52 154     7:58 min/km    
Pernille Bojer Jensen 783 38.25 96         6:28 min/km    
Anne Bojer Jensen 782 45.42 210         7:41 min/km    
Knud                    
Henning                    
                     
Deltagere: K: M:                
21,1 km 54 160                
10 km 162 276                
6 km 292 173                
  508 609 1117              
                     
Deltagere 260514 Nr. 6 km Nr. af M/K 10,6 km Nr. af M/K 21 km Nr. af M/K      
1864 løbet                    
Jens Nielsen 87         2.10.59 199/250      
Peter Sørensen 10         2.23.28 231/250      
Annette Friis Nielsen 579     56.01 32/282          
Claus Jensen 469     1.00.20 226/357          
Flemming Bergfort  580     1.04.44 240/357          
Peter Rendsberg 581     1.11.02 330/337          
Dimita Vasilara 770     1.14.11 237/282          
Gyda Petersen (Anita Bergfort) 578     1.14.24 238/282          
Jan Hyrum 1264 54.06 261/268              
Anita Bergfort(Gyda Petersen) 1263 54.58 337/353              
Lars Jensen 750     1.08.08 306/357          
Line N. Ernst 529     1.14.00 228/282          
Pia Birgitte Nielsen 585     1.24.07 276/282          
Pernille Bojer Jensen 1224 37.47 96/353              
Anne Bojer Jensen 1223 44.28 214/353              
Jette Hyrum 1265 45.23 236/353              
Vivian Tropp 1259 53.35 332/353              
Knud                    
Sjønne                    
Henning                    
Torben                    
                     
Deltagere: K: M:                
21,1 km 316 250                
10 km 282 357                
6 km 353 268                
  951 875 1826